2 четения

В Долна Оряховица сефтосаха новия терен с убедителна победа

ФК „Д. Оряховица“ – „Янтра“ (Драг.) 5:0

След пауза от година и половина отборът на ФК „Долна Оряховица“ се завърна на своя терен. Футболистите на треньора Ангел Минчев бяха в „изгнание“, заради реконструкцията на терена, който е напълно обновен. Изградени са дренаж и автоматична поливна система, нови са тревното покритие и вратите на стадиона. Дебютният мач на новия терен се разви по най-добрия начин за шампионите на групата, които удариха с 5:0 един от опасните си съперници – „Янтра – Драганово“. Още в 6-ата минута Тодор Господинов бе изведен в коридор и вкара за 1:0. Този резултат се запази до 53-ата минута, в която Йордан Петров от дистанция прехвърли стража на гостите за 2:0. Междувременно Георги Дечев пропусна да върне „Янтра“ в мача, след набег отляво.

Мирослав Гавазов направи двойно с Петров в 61-ата минута и вкара за 3:0. Последваха две попадения на Иван Колев в 79-ата и 86-ата минути и долнооряховчани отпразнуваха убедителен успех.