Шампионките се върнаха на победния път, Деница Иванова заби 8 гола в Шумен

„Шумен-98“ – „Етър-64“ 27:34 (12:15)

Важен успех в Шумен записаха шампионките от „Етър-64” и запазиха шансовете си за класиране на суперфинала.

Преди снощния мач „Бъки” – ХК„Свиленград” габровки са начело с 9 т., пред великотърновки със същия актив, „амазонките” с 8 т. и шуменки с две. На 24 април от 18:00 часа „виолетовите” посрещат „Бъки” в ДКС „Васил Левски”, като победата им ще е задължителна, независимо от изхода на вчерашната среща в габровската зала „Орловец“.

В Шумен мачът започна с превес на домакините, които дръпнаха с 3:0 и водеха в резултата до 20-ата минута, когато гостенките изравниха 10:10. В края на полувремето „виолетовите” забиха четири гола, направиха пълен обрат и почиваха при 12:15 в своя полза.

Шуменки започнаха втората част с три поредни попадения за 15:15. Двата отбора си размениха по още един гол и от 38-ата минута възпитаничките на треньорката Йонка Генчева взеха трайно нещата в свои ръце, като поддържаха преднина от 2-3 гола.

В 55-ата минута Соня Богданова бе отстранена за 120 секунди, но никой не разбра за решението и етърката остана на терена, а играта бе подновена. Реферите спряха играта и я отстраниха, а съгласно правилника за 2 минути напусна още една състезателка. Макар и само с 4 полеви състезателки, великотърновки вкараха три гола за две минути, а до края нанизаха и още четири за окончателното 27:34. От великотърновския клуб определиха като много добро съдийството на двойката Младен Белов и Галин Караджов.

„Етър-64”: Д. Николова, С. Богданова 6, Д. Кръстева 5, Д. Петрова 5, Д. Иванова 8, М. Йорданова 2, П. Кръстева 7, Кр. Караманлиева 2, А. Симеонова.