4 четения

„Смърфовете“ препънаха „виолетовите“ за трети път през сезона, предстоят битките за спасение

„Локомотив“ „Етър ВТ“ 1:0

За трети път през сезона „Локомотив“ победи „Етър ВТ“ в мач за първенство и определено се превърна в черна котка за великотърновци. Загубата лиши „виолетовите“ и от теоретични шансове да се разминат с бараж за оставане в групата и вече ще мислят за предстоящите битки за спасение.

Сблъсъкът между двата тима започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала „Тракия“.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Умарбаев центрира в наказателното поле към Стивън Езе, който свали към Веселин Марчев, но атакуващият играч се размина с топката. Девет по-късно Аласана Мане пробва късмета си от пряк свободен удар, но Илко Пиргов се справи и извади топката в корнер.

Малко по-късно „виолетовите” направиха отлична комбинация, която бе завършена с удар на Велко Батрович, но извън oчертанията на вратата.

В рамките на следващите 2-3 минути “смърфовете” пропуснаха две възможности. Първо Анте Аралица се опита да открие резултата, но Денис Григич се намеси майсторски, след което и Веселин Марчев шутира, но ударът му мина на сантиметри от целта.

В края на първата част Димо Бакалов проби отляво, след което опита да изненада Денис Григич, но ударът не бе достатъчно точен, за да се озове в мрежата зад него.

Второто полувреме започна отлично за домакините, повели в резултата в 53-тата минута. Анте Аралица бе изведен в коридор и намери Димо Бакалов, който се разписа на празна врата за 1:0.

След гола играта се разпокъса, темпото спадна и за двайсетина минути не се случи почти нищо интересно.

В 67-ата Мане се опита да стреля от дистанция, но не постигна точност. Дванайсет по-късно бе най- добрата възможност за етърци. Георги Пашов стреля от пет метра в разбъркване, топката се отби от ръката на Стивън Езе и излезе в корнер, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че няма основания да отсъди дузпа, въпреки че ръката на бранителя не бе прибрана до тялото му и кълбото отиваше право във вратата.

В отговор домакините атакуваха опасно и се наложи на Скерлев да чисти топката пред Михалевич в ъглов удар.

В края на добавеното време Пламен Гълъбов подари топката на Михалевич, който опита да прехвърли Григич от упор, но не улучи вратата зад него.

„Етър ВТ“: Григич, Пашов, Скерлев, Гълъбов, Филипов, Сърмов, Мане (84 Руменов), Колев, Батрович (83 Почански), Младенов, Бадара.