4 четения

Йордан Христов с хеттрик за успех на моравчани

ФК „Морава“ – „Стрела“ 5:2

С настроение и желание за игра и победа започнаха свищовското футболно дерби домакините от Морава и бяха възнаградени за усилията си. В 27-ата минута Красимир Капитанов откри резултата от наказателен удар. Само 120 секунди по-късно Йордан Христов вдигна на 2:0, възползвайки се от подарък, направен му от вратаря на гостите от Ореш. Нападателят на моравчани покачи на 3:0, след като бе изведен и стреля по диагонала от 15 метра. За 4:0 се разписа Илиян Георгиев с техничен изстрел по диагонала след час игра, а почти веднага след това Йордан Христов бе изведен и не сбърка за 5:0, заформяйки хеттрик.

Развоят успокои домакините и те намалиха темпото, а това даде възможност на „Стрела“ да се съвземе. От дузпа в 65-ата минута Владимир Петров намали на 1:5, а за 2:5 се разписа Здравко Ангелов с шут от 17 метра и рикошет в гредата.