Програма на XV Международно изложение „Културен туризъм“

19 април 2018 г. /четвъртък/
10:00 – 10:30
Oфициално откриване на Международното изложение „Културен туризъм“ 2018
Oткрито пространство пред ДКС
„Васил Левски“ – Велико Търново
10:30 – 10:45
Ансамбъл „Българче“
Открита сцена ДКС
10:45 – 11:00
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
11:00 – 11:30
Фолклорен ансамбъл „Палавници“ при НЧ „Жар- 2002“ – гр. Казанлък
Открита сцена ДКС
11:00 – 16:00
БАН ІV Научна конференция
„Културно-историческо наследство: опазване, представяне, дигитализация“
Ритуална зала Община Велико Търново
11:00 – 17:00
Изложение на специализирани издания и книги за култура и туризъм.
Представяния на книги и срещи с авторите.
Дворец на културата и спорта
„В.Левски“, централно фоайе
11:30 – 12:30
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
12:00 – 12:30
Артистична възстановка „Хляб от Бога“
театрална група „ТЕМП“
Открита сцена ДКС
12:30 – 13:00
„ЕЛИКСИР БРАС ШОУ БЕНД“ – Ловеч
(духов оркестър с мажоретки)
Открита сцена ДКС
13:00 – 17:00     Международна кръгла маса по въпросите на
културния туризъм
организира
Министерство на туризма на Република България
Музеят „Възраждане и Учредително събрание“
14:00 – 14:30
Община Ботевград „Стратиграфия на времето“ – часовникова кула Ботевград. представя: Рени Лазарова – директор на Исторически музей
Ботевград и Радосвета Апостолова – уредник в ИМ.
Конферентна зала ДКС
14:00 – 15:00
Студио „Румина“ при Военен клуб Велико Търново
Открита сцена ДКС
15:00 -15:30
Община Ловеч
„Съкровищата на България“ – представя: Владимир Винев – главен експерт „Културно наследство и културни институти“
Конферентна зала ДКС
15:00 – 15:30
Музикална формация от СОУ „Ем. Станев“ – „Дзигулица“
Открита сцена ДКС
15:30 -16:00       Фестивалите в България
„Магията на фестивалите – как да промотираме фестивали“
Представя: Лорета Петкова
Конферентна зала ДКС
16:00 – 16:30
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
16:30 – 17:00
„ЕЛИКСИР БРАС ШОУ БЕНД“ – Ловеч
Открита сцена ДКС
17:00 – 17:30
Фолклорен ансамбъл „Палавници“
при НЧ „Жар-2002“ – гр. Казанлък
Открита сцена ДКС
17:30 – 18:00
UN BESO Dance centre
представя модерни и латино танци за деца и големи
Открита сцена ДКС
18:00 – 19:30  Официална церемония
за връчване на наградите на Филмовия фестивал
„На източния бряг на Европа“
Музеят „Възраждане и Учредително събрание“
21:00
Аудио-визуална програма “Царевград Търнов – Звук и светлина“

20 април 2018 г. /петък/
09:00 – 12:00
Научна конференция БАН
Специална секция „Културен туризъм“
Кръгла маса: Опазване, дигитализация и представяне на нематериалното културно наследство“
Ритуална зала Община Велико Търново
11:00 – 14:00
Национална среща на туристическите
информационни центрове в Република България
организира
Министерството на туризма на Република България
Конферентна зала хотел „Премиер“
11:00 -11:30
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
11:00 – 17:00
Изложение на специализирани издания и книги за култура и туризъм.
Представяния на книги и срещи с авторите.
Дворец на културата и спорта
„В.Левски“, централно фоайе
11:00 – 12:00
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
12:00 – 12:30
Управление на културния туризъм – магистърска програма на ВСУ „Черноризец Храбър“
Представя: доц. Д-р Георги Калагларски
Конферентна зала ДКС
12:00 – 12:30
Артистична възстановка „Хляб от Бога“
театрална група „ТЕМП“
Открита сцена ДКС
12:30 – 13:00     Община Пловдив
„Пловдив – Европейска столица на културата 2019“ Представя: Деница Пилкова – Експерт „Маркетинг и реклама“ към ОФ
“Пловдив 2019”.
Конферентна зала ДКС
13:00 – 13:30
Ансамбъл „Пирин“ Благоевград
Открита сцена ДКС
13:30 – 14:00
Обявяване на Националния студентски конкурс за най-добра разработка на туристическа тематика 2018
Представя: Проф. Мария Воденска, председател на журито
Конферентна зала ДКС
14:00 – 16:00
Кръгла маса на НБУ и Царевград Търнов:
„Европейска година на културното наследство – предизвикателства пред България“
Представят: Екип на НБУ, ИЕФЕМ – БАН, РЕМ – Сливен, РЕМ – Русе, „Царевград Търнов“ ЕООД, ВТУ „Св. Св.
Кирил и Методий“
Конферентна зала ДКС
14:30 -15:00
Музикална формация от СОУ „Ем. Станев“ – „Дзигулица“
Открита сцена ДКС
15:00 – 15:30
Духов оркестър на СОУ „Ем. Станев“
Открита сцена ДКС
15:30 – 16:00     Център за вокално-инструментално обучение „От До до Я“
Открита сцена ДКС
16:00 – 16:30
Представяне на номинациите и журито в Националния конкурс „Read&Travel“ 2018
Представя: Доц. д-р Соня Алексиева, председател на журито
Конферентна зала ДКС
16:00 – 16:30
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
16:30 – 17:00
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
17:00 – 17:30
Теглене на томбола
Открита сцена ДКС
17:30 –  Награждаване на участниците в МТИ „Културен туризъм“
Открита сцена ДКС

21 април 2018 г. /събота/

10:30 – 11:00
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
11:00 – 11:30
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС
11:00 – 12:00
Представяне на Трети летен сезон на българските оперни театри „Сцена на вековете“
ВИП Площадка за наблюдение на АВП „Царевград Търнов – Звук и светлина“
11:30 – 12:00
„Фиданките“
женски танцов ансамбъл за автентичен фолклор – читалище Видин
Открита сцена ДКС
12:00 – 13:00
„Хоротека за града“
със съдействието на Търново Runs, клуб „Сръчница“ и клуб „Плетеница“
Открита сцена ДКС
13:00 – 13:30
Теглене на томбола
Открита сцена ДКС
13:30 – 14:00
Унгарски танцов фолклорен състав „Хирьош Агора“ – гр. Кечкемет
Открита сцена ДКС

19-21 април

10:00 – 18:00
Прожекции
на номинираните филми от програмата на Филмовия фестивал „На източния бряг на Европа“
ДКС, централно фоайе, ниво ІІ
19-21 април
10:00 – 18:00
„1300 години България“
Изложба на бродирани ханове и царе
ДКС „Васил Левски“
19-21 април
10:00 – 18:00
„Палестина, Светата земя“
изложба цветни фотоси на Посолството на Палестина
ДКС „Васил Левски“
19-21 април
10:00 – 18:00     „Фолклорът – споделено познание.
Минало, настояще и бъдеще“
изложба на КИН
ДКС „Васил Левски“, централно фоайе
19-21 април
10:00 – 18:00
„Мила Родино“
изложба на КИН
Фоайе Община Велико Търново
19-21 април
10:00 – 18:00
Демонстрации на соколарство с жива граблива птица, възстановки от бита на ранното средновековие
Представя: Крепост „Туида“ – Сливен
Пред ДКС „Васил Левски“
19-21 април
10:00 – 18:00
Национално дружество „Традиция“
Исторически възстановки и атракции
Пред ДКС „Васил Левски“
19-21 април
10:00 – 18:00
Национално Сдружение Работилница „Седянка“ и гости от клуб за бродерия от Чанаккале
ДКС „Васил Левски“

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *