Свищовлии взеха трите точки, укрепиха се на второто място

„Атлетик“ – „Бенковски“ 4:2

Цветомир Минчев откри резултата на стадиона в Свищов с хубав изстрел от движение в 17-ата минута. В 30-ата Милен Костов наказа грешка на вратаря на Българско Сливово и покачи на 2:0, при който резултат почивката дойде. След нея гостите са вдигнаха и Любомир Славчев намали на 1:2, като топката влетя в мрежата на „Атлетик“ и с помощта на гредата. В 55-ата минута Пламен Дончев изравни, завъртайки топката от трийсетина метра.

След този гол свищовлии се „събудиха“ и заиграха на високи обороти. Любомир Борисов засече с глава центриране отдясно с глава в 65-ата минута за 3:2. Почти веднага след това домакините направиха нова добра атака, Милен Костов напредна и с премерен шут успокои мача – 4:2.