Четири шампионатни победи за четири отбора на „Етър ВТ“

Две победи записаха отборите на „Етър ВТ“ при гостуването в Плевен в срещи от 13-ия кръг на първенствата U15 и U11. Юношите до 15 години на великотърновския клуб надиграха домакините от „Спартак“ с 5:2. Плевенчани поведоха в резултата в 8-ата минута, с попадение на Васко Първанов, но с два гола на Юсеин Касов 12-тата и 15-тата минути гостите направиха пълен обрат. Почивката дойде при 2:2, след като Атанас Петров изравни в 19-ата минута. През второто полувреме превъзходството на етърци бе пълно. Виктор Василев, Стелиян Добрев и Светломир Събев нанизаха три безответни гола и осигуриха трите точки на тима си.

При момчетата до 11 години „виолетовите“ бяха още по-категорични, печелейки с 0:5. Точни бяха Костадин Белалиев, Захари Атанасов на два пъти, Росен Върбишки и Радостиян Димитров.

В среща от 26-ия кръг на първенството за юноши младша възраст – Зона Велико Търново, футболистите на „Етър ВТ“ победиха домакините от ФК „Севлиево“ с 4:0. Още в 4-тата минута играч на домакините си отбеляза автогол след центриране от ъглов удар – 0:1. „Виолетовите“, които играха с резервния трети екип – в червено, имаха осезаемо преимущество през цялата среща. Отново след центриране от ъглов удар в наказателното поле, Асен Асенов отклони топката към Стоил Стефанов и той не сгреши за 0:2 в 58-ата минута.

Седем минути по-късно Алекс Паунчев преодоля защитата и матира вратаря за 0:3. Малко преди края на мача Стоил Стефанов изведе в коридор Владимир Владимиров и той оформи крайното 0:4.

Децата на великотърновския клуб пък разгромиха севлиевци с категоричното 10:2.