Ерик Почански заби гол N 1000 за великотърновския футбол в елита на България, етърци взеха три точки

„Етър ВТ“ – „Септември“ 4:2

Отборът на „Етър ВТ“ постигна победа с 4:2 над „Септември“ в мач от четвъртия кръг на Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Срещата ще се запомни и с отбелязания гол под N 1000 в елита от „виолетовите“. Негов автор стана Ерик Почански за пълния обрат срещу столичани. Допреди този мач великотърновските „Етър“, „Етър 1924“ и „Етър ВТ“ имаха общо 997 гола в „А“ група, като това е 26-ото им първенство при майсторите.

Резултатът бе открит от домакините в 16-ата минута от Руменов, а останалите три попадения бяха дело на Самб Бадара, Почански и Пашов. За гостите точни бяха Чандъров и Ив. Стоянов.

„Етър”: Гъргич, Младенович (53 Пашов), Скерлев, Василев, Филипов, Мане, Сърмов, Руменов, Стоянов (67 Колев), Бадара, Почански (78 Младенов).

Снимка: Ростислав Грънчаров