1 четения

Етърки биха в Стара Загора, втори са във временното класиране

„Берое „Етър ВТ“ 0:1

С гол на Лора Петрова в 30-ата минута женският тим на „Етър ВТ“ победи с 1:0 като гост „Берое“ в Стара Загора. Успехът изкачи „виолетовите“ на второ място в класирането на женската „А“ група след лидера НСА, който има 15 победи от 15 мача. „Виолетовите“ имат 31 т., като изпревариха „ЛП Суперспорт“, който е с 30 т., но и два мача по-малко. Четвърти е „Спортика“ (Благоевград) с 29 т., а „Берое“ остана с 23 точки.

„Целта ни бе да играем прибрано и да не позволяваме на домакините да намират пространства в нашата отбрана. В атака разчитахме на контри и още в 5-ата минута Недрет Заструг стреля опасно, но вратарката на старозагорки извади топката изпод сглобката. После реферите пуснаха две засади на домакините, добре че не ни вкараха гол. Поведохме с 1:0 с хубав гол на Лора Петрова в 30-ата минута. Малко по-късно не бе отсъден наказателен удар в наша полза, след като Лора стреля с глава и топката срещна вдигнатата нагоре ръка на състезателка на „Берое“.

През второто полувреме нашата вратарка Лора Атанасова спаси доста удари на активизиралите се съпернички. Още веднъж бяхме ощетени, след като при контра вратарката спря с ръка топката пред наказателното си поле, но получи жълт вместо червен картон. Лора Петрова пък нацели гредата“, разказа треньорът Валентин Витанов.