8 четения

Красен Трифонов с две попадения за успех на павликенчани в регионалното дерби

ОФК „Павликени“ „Янтра“ 3:2

В оспорван мач отборът на ОФК „Павликени“ пречупи „Янтра“ (П. Тръмбеш) с 3:2. Домакините започнаха по-напористо срещата и имаха шансове да открият резултата, но Никола Какамъков, Йордан Петев и Николай Иванов пропуснаха удобни възможности. След половин час игра предимството на тима, воден от Димитър Тодоров, бе реализирано, след като Красен Трифонов вкара в разбъркване за 1:0. Този резултат оцеля само девет минути, защото отбраната на домакините изпусна Любомир Генчев, който не прости на съперника, изравнявайки – 1:1. Втората част отново започна двуостро, като след центриране на Цецо Додуров бе отбелязан красив гол с глава от Красен Трифонов в 56-ата минута за 2:1. Разликата набъбна още в 64-ата минута, в която Николай Иванов бе спрян с нарушение в пеналта на тръмбешчани, а Йордан Петев бе точен от отсъдената дузпа за 3:1. Отговорът на „Янтра“ не закъсня. В 78-ата минута гостите също получиха право на наказателен удар, който бе реализиран от Емил Копаранов за 3:2. До края тръмбешчани опитаха да стигнат до изравнително попадение, но отбраната на павликенчани издържа.