5 четения

Младите етърци повече от убедителни срещу монтанци

„Етър ВТ“ – ПФК „Монтана“ 2:0 и 10:0

Две победи с общ резултата 12:0 записаха отборите на „Етър ВТ“ в поредния 14-ти кръг от първенството. По-големите изиграха силно първо полувреме, в което поведоха с 2:0. Попаденията заби Виктор Василев в 11-тата и 21-вата минути. С трите точки етърци са втори в класирането след „Литекс“, който е натрупал две точки повече, или 35. Трети са горнооряховските локомотивци с 28 точки.

По-малките отнесоха гостите от Монтана, като във всяко от двете полувремена им забиха по пет безответни гола.

Радостин Димитров, Росен Върбишки и Костадин Белалиев се разписаха по два пъти в мрежата на съперника, по веднъж вкараха Радослав Братанов, Николай Николов, Атанас Атанасов и Захари Атанасов. Първият гол падна в 8-ата минута, десетият в 54-ата.

В подреждането „виолетовите“ са трети с 20 точки.

Останалите резултати: „Янтра 1919“- „Локо“ (Г. Ор.) 1:1 и 5:3, „Ботев“ (Враца) – „Спартак Плевен“ 3:1 и 7:0. Само футбол 11 – „Спартак 19“ (Плевен) – ОФК „Бдин“ 0:3, ДФК „Видин“ – „Литекс“ 0:14.