12 четения

„Перестройка“ и „Баш мечките“ не допуснаха изненади в първите полуфинални срещи

Две победи записаха великотърновските отбори на полуфиналите в BGO Software Basketball League – Център. Победителят от редовния сезон „Перестройка“ се справи със старите си познайници от „Чавдар“ (Троян) с 87:74 в баскетболната зала на „Ивайло”. През годината двата отбора си размениха по една победа, което допълнително нажежи страстите преди двубоя. Първата четвъртина отговори на очакванията, приключвайки само с две точки аванс за великотърновци – 20:18. Във втората превъзходството им бе по-осезаемо и 28:25. Троянчани се възродиха в третата четвъртина, която взеха с 21:25. Силите им обаче стигнаха дотук и в четвъртата „Перестройка“ се наложи с 18:10. Ветеранът Пеньо Нацкин получи приза МВП за четвъртфиналите, изигра пълни 40 минути и се отличи с дабъл-дабъл, 20 точки и 12 борби. Мартин Цонев добави 19 точки, а Данаил Киров – 15 и 8 борби в актива на домакините.

„Баш мечките“ също не допуснаха изненада срещу „Предаторс“, стигайки до убедителното 72:54. Първата част бе за Митко Митков и компания- 23:8. Последва отпускане във втората и третата, загубени със по 17:18. В последната всичко си дойде на мястото 15:10 и 18 точки разлика преди реванша в Плевен.

Митко Митков се отчете с 24 точки и 11 борби, донесли му коефициент 24. Петнайсет точки заби Стоян Даракчиев, 14 Димитър Балъков.