5 четения

„Студентите“ взеха точка в Плевен, Лило Маринов вкара за 1:1

„Спартак Плевен“ „Академик“ 1:1

В трети мач отборът на „Академик“ не позна вкуса на загубата. При гостувенето на „Спартак“ в Плевен момчетата на Евгени Маринов се бориха докрай и с гол на Лило Маринов извоюваха точка. Главният мениджър на домакините Емил Велев изгледа само 70 минути от резервната скамейка, тъй като бе отстранен от рефера Петър Кузев за оспорване на съдийско решение.

За същото провинение в 90-ата минута втори жълт и респективно червен картон получи и футболистът на домакините Едуард Атанасов.

Началото на мача не предвещаваше подобен финал за спартаковци. В 10-ата минута Христо Спасов даде аванс на плевенчани, които започнаха двубоя добре. После обаче отстъпиха инициативата на съперника и до паузата Габриел Томов и Пламен Маринов пропуснаха да изравнят. След почивката “студентите” бяха по-активни на терена и търсеха гола. Кристиян Иванов не успя да нанесе добър удар от чиста позиция, но Лило Маринов не сбърка в 84-ата минута. След центриране от фаул халфът на „Академик“ излезе от дълбочина, овладя топката и стреля точно за 1:1