Драма в Царевец, домакините стопиха пасив от два гола

„Изгрев-93“ – „Лозен 2006“ 3:3

Без победител, но с шест гола и два червени картона завърши оспорваният мач в Царевец. Гостите от Сухиндол започнаха по-добре и Радослав Отчев пропусна с глава да открие резултата. След половин час игра Свилен Василев отправи далечен удар и топката се укроти в мрежата на Калин Димитров за 0:1. Три принудителни смени обаче сполетяха тима на „Лозен 2006“, като заради липса на резервен вратар ръкавиците сложи Кирил Борисов – Широ.

Втората част тръгна с атаки на домакините, при една от които Милен Петров с далечен изстрел и рикошет изравни – 1:1 в 47-ата минута.

Грешка на Калин Димитров, подарил топката на съперника, позволи на Калоян Киров да изведе отново гостите напред – 1:2 в 72-ата минута.

Веднага след това Киров изведе Стойчев на чиста позиция и 1:3.

В 80-ата минута обаче Свилен Василев оспори съдийско решение и получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки тима си в намален състав. От пряк свободен удар Ивайло Атанасов върна интригата, бележейки за 2:3. Резултатът бе изравнен 3:3 от Милен Иванов в 83-ата минута след центриране на Валентин Русанов. Самият Иванов обаче също не завърши срещата, защото получи в 87-ата минута втори жълт и червен картон.