В Стражица еленчани поддържаха интригата до 87-ата минута

„Левски“ (Стр.) – „Чумерна“ 3:1

С пропуски и пред двете врати започна срещата в Стражица. В 20-ата минута Борислав Иванов проби отдясно и центрира към Пламен Нотев, който от въздуха отбеляза красив гол за 1:0, въпреки намесата на Петко Ганчев на еленската врата. Пет минути по-късно реферът Георги Давидов отсъди дузпа за гостите за нарушение срещу Бисер Блажев. Вратарят на домакините Ивелин Пройнов обаче спаси удара на Петър Антонов от бялата точка. Следващите минути бяха двуостри, като за домакините Атанас Евтимов не се възползва от удобна позиция, а за гостите упражнението повтори Мартин Йорданов. В 35-ата минута Борислав Иванов надбяга пазачите си и би в горния ляв ъгъл на Ганчев за 2:0.

Нападателният футбол продължи и след почивката, а интригата се върна на терена в 69-ата минута. Тогава Симеон Шалаверов стреля отлично от свободен удар и принуди Пройнов да вади топката в корнер. След изпълнението му отново той стреля, този път от 17-тия метър и намали на 2:1. Почти веднага след това обаче Петко Ганчев получи червен картон за игра с ръка пред пеналта и трябваше да напусне терена принудително. На вратата на „Чумерна“ застана Здравко Малешков, който скоро след това блокира с крак шут на Нотев. В намален състав еленчани направиха няколко добри атаки, при които бяха близо до изравняване. Всичко в мача приключи в 87-ата минута, когато Борислав Иванов, оставен непокрит стреля край Малешков за 3:1.