14 четения

Лидерът сбърка на свой терен, възелът за първото място се заплете

ФК „Ресен-2012“ – „Лато“ 1:3

Лидерът в класирането на Елитната областна група претърпя първа домакинска загуба. Ресенци паднаха на свой терен от „Лато“ (Алеково) с 1:3 и вече разделят първото място в класирането със „Земеделец-93“. Двата отбора имат по 31 точки, на три след тях им диша във врата „Лато“, което предполага интересни мачове до края на сезона. Още в следващия кръг „Земеделец-93“ и „Лато“ излизат един срещу друг на стадиона в Козловец, който ползват и двата тима.

В Ресен мачът тръгна добре за гостите, които още в 9-ата минута поведоха в резултата с попадение на Детелин Ченешков. Иван Митев вдигна на 0:2 в 39-ата минута, като междувременно ресенци пропуснаха две добри положения за отбелязване на гол. Играещият президент на домакините Любослав Димитров върна надеждите на тима си в 62-ата минута с точен изстрел за 1:2. Осемнайсет по-късно Даниел Димитров приключи спора с гол за 1:3. Той се възползва от сблъсък между вратаря и бранител на домакините и с глава изпрати топката в мрежата зад тях.