7 четения

Хандбалистките без трофей за първи път от десет години

„Етър-64“ „Бъки“ 23:25 (10:12)

За първи път от десет години насам хандбалистките на „Етър-64” ще приключат спортносъстезателен сезон без трофей. Във вторник великотърновки загубиха с 23:25 (10:12) от „Бъки” и не успяха да се класират за суперфинала в първенството. По-рано „виолетовите“ отстъпиха на ХК „Свиленград“ на полуфинала за Купата на страната. През миналата година отборът бе спечелил и титлата, и купата.

През това първенство възпитаничките на Йонка Генчева също доминираха през есента, водеха след редовния сезон в класирането и имаха бонус за плейофите, но в тях се получи спад и в крайна сметка ще играят за бронза.

В мача с габровки, който бе решителен за първото място, гостенките дръпнаха с 0:2 още в началото, но „Етър-64” изравни. Последва оспорвана битка и в 12-ата минута домакините поведоха с 5:4 за пръв и последен път в мача. После „Бъки” отново обърна и продължи да поддържа преднина от 2-3 гола. Интригата се запази заради силната игра на вратарката Десислава Николова, но в атака отборът направи пропуски, оказали се решителни.

Почивката дойде при 10:12 и после Данислава Петрова намали на 11:12, а в следващата атака великотърновки пропуснаха да изравнят. Оттам „Бъки” заби три поредни гола и докара нещата в 35-ата минута до 11:15. Десет минути по-късно бе вече 13:20. „Етър-64” се вдигна и подкрепян от публиката стигна до 19:22, но краят дойде при 23:25.

„Етър-64”: Д. Николова, Д. Кръстева 6, Д. Иванова 3, Богданова 3, Д. Петрова 4, П. Кръстева 3, М. Йорданова 2 (А. Симеонова 2, Кр. Караманлиева, М. Стефанова, В. Маринова, З. Коева, Цв. Долчинкова, Н. Димитрова).