Без интрига в Михалци

„Светкавица“ – „Бенковски“ 3:1

Николай Боянов откри резултата на стадиона в Михалци. В 13-ата минута Станислав Костадинов центрира топката, Петър Рачев я свали с глава и Мечката не сбърка за 1:0. Увереният старт на домакините в мача им осигури по-комфортен аванс на почивката. В 39-ата минута Пламен Недялков отне топката от защитник на гостите от Българско Сливово и покачи на 2:0. Втората част обаче тръгна добре за „Бенковски“, след като Мариян Петров намали на 1:2. Нападателят на гостите направи двойно с Краси Кирилов и завърши акцията с точен шут. Осем минути по-късно Станислав Костадинов бе фаулиран в пеналта на „Бенковски“ и реферът посочи бялата точка. Енчо Силистралиев изпълни точно дузпата за 3:1 и осигури успеха на „Светкавица“.