martineli

martineli

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА НА ГОРНА ОРЯХОВИЦА 1-20 МАЙ 2018 ГОДИНА

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА НА ГОРНА ОРЯХОВИЦА

1-20 МАЙ 2018 ГОДИНА

3 МАЙ (четвъртък)
12.30 ч. НЧ „Напредък – 1869“ Драматичен театър Ловеч представя постановката „Лудориите на Емил“ по Астрид Линдгрен с участието на Стоил Стоянов, Петър Стойчев, Катя Йочева, Силвия Чобанова, Софрони Рацов
4 МАЙ (петък)
10.30 ч. Зала 1 на Общината Празничен концерт, посветен на празника на СУ „Вичо Грънчаров“
6 МАЙ (неделя)
10.30 ч. Паметен знак на

загиналите във войните горнооряховчани

Ден на храбростта:

– Поднасяне на венци и цветя пред Паметния знак на загиналите във войните горнооряховчани

7 МАЙ (понеделник)
13.30 ч. Зала 1 на Общината Проект „Европа за гражданите на Община Горна Оряховица“:

–          Дискусионен форум „Предизвикателствата на българското председателството на Съвета на ЕС“ с гост Ева Майдел – евродепутат

8 МАЙ (вторник)
11.00 ч. ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ Проект „Европа за гражданите на Община Горна Оряховица“:

–          Фестивал „Децата на Европа“ – събитие с участието на ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“

18.30 ч. НЧ „Напредък – 1869“ „Моите неизпратени писма” – концерт-спектакъл на Тони Димитрова под съпровод на Разградската филхармония и естраден бенд. Диригент – Левон Манукян
10 МАЙ (четвъртък)
14.00 ч. Младежки дом Лекция на тема „Наркотиците и законите в Република България” със съдействието на Детска педагогическа стая
11 МАЙ (петък)
14.00 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ Проект „Европа за гражданите на Община Горна Оряховица“:

–          Изложба на рисунки, апликации, фотоси, снимки, колажи на тема „Българското председателството на Съвета на ЕС“

12 МАЙ (събота)
10.00 ч. НЧ „Напредък – 1869“ V-ти Национален фестивал на руската поезия, песен и танц „Пусть всегда будет солнце” – областен етап за област Велико Търново
14 МАЙ (понеделник)
10.00 ч. Зала 1 на Общината Патронен празник на ПГЛПИ „Атанас Буров“ и изпращане на абитуриентите от випуск 2018 година
16 МАЙ (сряда)
18.00 ч. Пл. „Георги Измирлиев“ 51-ва Лекоатлетическа щафета – обиколка на Горна Оряховица
18.30 ч. НЧ „Напредък – 1869“ Малък градски театър „Зад канала” – София представя постановката „Ромул Велики“ по Фридрих Дюренмат, режисьор Бина Харалампиева. С участието на Герасим Георгиев-Геро, Василена Атанасова, Весела Бабинова, Петър Калчев, Бойко Кръстанов, Владимир Димитров, Владимир Зомбори, Стоян Младенов, Евгени Будинов, Атанас Чопов, Вежен Велчовски
17 МАЙ (четвъртък)
18.00 ч. Младежки дом Годишен концерт на съставите при Младежки дом Горна Оряховица
18 МАЙ (петък)
12.00 ч. Пл. „Георги Измирлиев“ Балет „Грация“ и танцови колективи от гр. Горна Оряховица представят „Европа танцува в Горна Оряховица“
18.30 ч. Зала 1 на Общината Театър 220 и ДТ Търговище представят постановката “Скъпа Елена Сергеевна” по пиесата на Людмила Разумовская
ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА

В СЕЛИЩАТА НА ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА

2 – 4 МАЙ (сряда- петък)
Пролетни дни на културата село Поликраище
2 МАЙ (сряда)
19.30 ч. НЧ „Развитие – 1884“

с. Поликраище

Театрален състав при НЧ „Христо Козлев – 1883“ – гр. Долна Оряховица представя постановката „Свекърва“ по Антон Страшимиров, режисьор Стефка Петрова
3 МАЙ (четвъртък)
13.30 ч. НЧ „Развитие – 1884“

с. Поликраище

„Детско веселие“ – игри и забавления за деца
4 МАЙ (петък)
10.00 ч. Открита сцена

с. Поликраище

„Люлки полюлейки“ – пресъздаване на пролетни народни обичаи
18.00 ч. Открита сцена

гр. Долна Оряховица

„Гергьовски празник на мегдана“ – празнична програма с участието на самодейни колективи
5 МАЙ (събота)
10.00 ч. пл. „Съединение“

с. Първомайци

Празник на „Първомайския разсол“
8 – 13 МАЙ (вторник – неделя)
20.00 ч. НЧ „Съединение – 1888“

с. Драганово

(откриване в 19.30 ч. на 8 май)

VII-ми Национален преглед на селските любителски читалищни театри

 

9 МАЙ (сряда)
11.00 ч. НЧ „Развитие – 1884“

с. Поликраище

Изложба „Ден на Европа“ – традиции и обичаи на европейските народи
11 МАЙ (петък)
10.00 ч. НЧ „Градина – Върбица 1894“

с. Върбица

„Книжчице любима“ – четене на детски приказки по повод Деня на библиотекаря
15 – 19 МАЙ (вторник-събота)
10.00 ч. НЧ „Съединение – 1888“

с. Драганово

Детски майски празници
19 МАЙ (събота)
10.00 ч. Център

с. Върбица

„Върбица празнува“ – празник на дрипавата баница
17.30 ч. пл. „Съединение“

с. Първомайци

Празничен концерт, посветен на празника на

село Първомайци

19.30 ч. НЧ „Звезда – 1905“

с. Правда

Театрален състав при НЧ „Звезда – 1905“ – с. Правда представя пиесата „Временният мъж” по Стефан Савов, постановчик Пенка Атанасова
      СПОРТНИ ПРОЯВИ В ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
2 МАЙ (сряда)
10.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Зонален турнир по хандбал за момчета 10 год., под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
5 МАЙ (събота)
18.00 ч. Стадион „Локомотив“ ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ФК „Нефтохимик Бургас 1962” гр. Бургас – среща от Втора лига – мъже
6 МАЙ (неделя)
10.00 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Долна Оряховица“ гр. Долна Оряховица – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
7 – 9 МАЙ (понеделник – сряда)
10.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Държавен финал по хандбал за момчета 11 год., под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
11 МАЙ (петък)
10.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Зонален финал по хандбал за юноши младша възраст, под домакинството на ХК „Раховец 2008” гр. Горна Оряховица
12 МАЙ (събота)
9.45 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Янтра“ гр. Полски Тръмбеш – среща от първенството на деца и юноши младша възраст – зона Велико Търново
13 МАЙ (неделя)
10.00 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ФК „Долна Оряховица“ гр. Долна Оряховица – ФК „Етър – Велико Търново” гр. Велико Търново – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
11.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Финален турнир „Б” РХГ мъже, под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
15 МАЙ (вторник)
12.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Зонален финал по хандбал за момчета 10 год., под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
16 МАЙ (сряда)
14.00 ч. / 15.00 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ОФК „Павликени“ гр. Павликени – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
16.00 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Янтра” гр. Полски Тръмбеш – среща от първенството на юноши старша възраст – зона Велико Търново
17 МАЙ (четвъртък)
14.00 ч. / 15.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ОФК „Спартак“ гр. Плевен – среща от първенството на футбол 11 и U 15
18 – 19 МАЙ (петък и събота)
9.00 ч. Спортна зала „Никола Петров“ Държавен лично-отборен шампионат по борба за деца, под домакинството на СКБ „Локомотив” гр. Горна Оряховица
19 МАЙ (събота)
9.45 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Чардафон“ гр. Габрово – среща от първенство на деца и юноши младша възраст – зона Велико Търново
20 МАЙ (неделя)
10.00 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ФК „Долна Оряховица“ гр. Долна Оряховица – ФК „Янтра” гр. Габрово – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
loading...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *