5 четения

Павликенчани постигнаха стратегически успех с десет души

Много важен успех постигнаха в неделя футболистите на ОФК „Павликени“. Възпитаниците на Димитър Тодоров надиграха с 3:1 стабилния тим на „Левски 2007“ и вече са на седем точки над чертата. В 42-ата минута Йордан Петев засече центриране на задна греда за 1:0 и полувремето приключи при този резултат. Второто бе доста по-интересно и държа публиката в напрежение. В 50-ата минута Светослав Александров събори откъсващ се нападател на гостите и получи директен червен картон. Отстраняването му обаче подейства като катализатор на съотборниците му, които направиха много силен мач. В 60-ата минута Красен Трифонов засече с глава центриране за 2:0, но малко по-късно Върбанов от състава на гостите намали на 1:2 и върна интригата. Двойно между Николай Иванов и Красен Трифонов завърши с точен изстрел за 3:1 в 78-ата минута. В оставащото време павликенчани удариха греда, чрез Николай Иванов, а вратарят на тима от град Левски спаси и шут на Петев.

„Най-после мога да кажа, че отборът ми хареса. Желаната мобилизация бе на ниво, получиха се хубави неща“, коментира Димитър Тодоров.