8 четения

Златен дубъл за 19-годишните хандбалисти на „Локомотив“, след купата взеха и титлата

Горнооряховските хандбалисти от „Локомотив” станаха шампиони на България за младежи до 19 години. В продължение на четири дни спортна зала „Спартак” в Хасково беше домакин на финалния турнир. В предварителната група „А” железничарите победиха „Спартак” (Варна) с 33:32 (17:15), „Фрегата” (Бургас) с 39:35 (25:19) и „Осъм” (Ловеч) с 32:28 (15:13).

В полуфиналния двубой горнооряховчани категорично надиграха втория в група „Б” „Интер” с 48:27 (21:14.

В спора за титлата „Локомотив“ се изправи срещу състава на домакините „АСТИ-91“, който спечели другия полуфинал срещу „Спартак“ с 39:36. От самото начало възпитаниците на Йордан Димитров взеха инициативата и приключиха срещата с категоричното 50:23.

Последва награждаване, златни медали и купа и влакчето на победата под бурните аплодисменти на феновете. Така младежите на ХК „Локомотив“ приключиха сезона със златен дубъл, след като през януари спечелиха и Купата на България.

Радослав Йорданов, Тодор Калчев, Велимир Даскалов и Владислав Йоргов бяха избрани в идеалната седмица на турнира.

Освен тях със златни медали се окичиха още Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Венцислав Георгиев, Преслав Митев, Радослав Георгиев, Николай Генов. Момчетата посветиха победата на Ивелин Дачев, който поради контузия пропусна турнира.