14 четения

Голове на Тони Балъков носят важни точки на „железничарите“ в битката за място в групата

„Локомотив“ – „Нефтохимик“ 3:1

Важни три точки в битката за оставане в групата взеха горнооряховските локомотивци в събота, побеждавайки последния в класирането „Нефтохимик“ (Бургас) с 3:1. В началните минути личеше, че има напрежение сред футболистите на домакините, които отдавна не бяха познавали вкуса на победата. В 12-ата минута след пряк свободен удар се наложи на вратаря на „железничарите“ Евгени Александров да се намесва. Малко по-късно Антоний Балъков пропусна с глава да открие резултата. В 25-ата минута Мариян Иванов засече топката след центриране от корнер, но би встрани от вратата на гостите. Към края на полувремето Георги Чукалов опасно стреля с глава след пряк свободен удар, но до гол не се стигна. Още една опасна акция сътвориха локомотивци в 40-ата минута, завършена от Деян Христов с изстрел в напречната греда. След рикошета Христов опита добавка, кълбото попадна в Чукалов и той не сбърка за 1:0. В 50-ата минута обаче гостите от Бургас изравниха. Цветан Филипов центрира отляво от статично положение, Цветан Чахов се оказа най-съобразителен и изравни – 1:1. Веднага след подновяването на играта обаче Антоний Балъков вкара за 2:1. В 79-ата минута след ъглов удар Балъков бе оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза третото попадение за домакините, с което окончетелно реши мача. С успеха горнооряховчани събраха 36 точки и вече са десети в класирането, на шест и четири точки пред загубилите мачовете си от кръга „Марица“ и „Струмска слава“.

ФК „Локомотив“: Александров, Идризов, М. Иванов, С. Иванов, Чукалов, Рюстемов, Христов, Балъков, Любомиров, Мичев, Николов