6 четения

Козловчани минаха успешно през Стражица

„Левски“ (Стр.) – „Земеделец“ 2:4

Важен успех в Стражица постигна преследващият първото място в групата тим от Козловец. Йордан Йорданов разпечата вратата на Ивелин Пройнов с прехвърлящ удар от средна дистанция в 23-ата минута. Две по-късно Иван Лесев се възползва от стъписване в редиците на стражичани и вдигна на 0:2. След ъглов удар в 28-ата минута Йордан Йорданов засече отбита топка за 0:3.

Футболистите на „Левски“ организираха ответна атака при която Атанас Евтимов пропусна да вкара от удобна позиция. Направи го Александър Цонев в 47-ата минута след самостоятелен рейд. Грешка в отбраната на „Левски“ в 68-ата минута бе наказана от Георги Стефанов с попадение за 1:4, което окончателно реши спора в полза на козловчани. До края Борислав Иванов върна един гол в 78-ата минута за 2:4, но и пропусна, останал очи в очи със стража на „Земеделец“.