5 четения

За седем минути лясковчани забиха три гола в Овча могила

„Пробив“ – „Левски“ (Ляск.) 0:4

С три бързи гола в края на първата част лясковчани решиха крайния изход на срещата в Овча могила. В 34-ата минута Васил Боев намери отлично Георги Марчев, който на именния си ден не сбърка и се разписа за 0:1. 120 секунди по-късно Шенол Краев влезе отдясно, преодоля и вратаря на домакините Борислав Блажев и вдигна на 0:2. С хубав прехвърлящ удар в 41- ата минута Борис Чакъров доведе резултата до 0:3.

Втората част донесе още един гол и пропусната дузпа. Шенол Краев се разписа за втори път в мрежата на Блажев, след самостоятелен пробив в 78-ата минута. Преди това Георги Курдов пропусна да намали преднината на гостите, останал очи в очи с Христо Вачев. Стражът на „Левски“ опази мрежата си суха и в 90-ата минута, в която спаси дузпа, бита от вратаря на домакините Борислав Блажев.