13 четения

Трима горнооряховски боксьори с медали от ученическо първенство

Над 120 млади боксьори от цялата страна, сред които и трима състезатели на горнооряховския „Локомотив”, участваха в национално състезание за ученици (13 – 14 години) в Габрово.

При 80-килограмовите Жан Стефанов достигна до финала след победа над Шаиб Хасан от боксов клуб „Севдалин Василев“ (Хасково), но в спора за златото загуби от противник от БК „Левски“ (София).

В категория до 52 килограма Димитър Брусев победи на четвъртфинал Иван Митев от БК „Балкан“ (Ботевград), но на полуфинала отстъпи на шампиона от БК „Сторм“ (София) и остана с бронзов медал. В категория до 90 кг. Енчо Стефанов също завоюва бронз.

Така и в Габрово състезателите на „Локомотив” затвърдиха доброто представяне през тази година. В актива на клуба вече има 1 златен, 2 сребърни и 5 бронзови медала, спечелени от републикански първенства за ученици, юноши и младежи.