9 четения

В Благоевград пропуски лишиха женския тим на „Етър ВТ“ от победа

Женският футболен тим на „Етър ВТ“ записа равенство 1:1 при гостуването в Благоевград на местния „Спортика“. Двата отбора се борят за бронзовите медали, като възпитаничките на Валентин Витанов имат шансове и за среброто в женската „А“ група.

„Ако бяхме спечелили, ставахме фаворит и за второто място. Заслужавахме трите точки, но направихме куп пропуски. Не решихме нещата с втори гол и в края ни изравниха от наша грешка. Изиграхме много силно първо полувреме, открихме резултата с удар на Недрет Заструг от 30 метра за 0:1. Създадохме още доста положения до почивката, но Мирела Моева, Теодора Йорданова и Симона Стоянова направиха пропуски, ударихме на два пъти и греди.

„Спортика“ остана и в намален състав, след като Веселина Махлелиева събори откъсващата се Габриела Христова и получи червен картон. В 84-ата минута Недрет Заструг върна неразчетено топката към вратарката ни и Яна Йорданова успя да изравни – 1:1. Малко след това Заструг получи втори жълт и съответно червен картон и численото равенство на терена се възстанови“, разказа треньорът Валентин Витанов.

Три кръга преди края „Етър ВТ“ е втори след лидера НСА „Васил Левски, „ЛП Суперспорт“ е трети с 34, но и с два мача по-малко. Четвъртият „Спортика“ (Благоевград) е с 31 точки.

В неделя „виолетовите“ приемат ЖФК „Варна“ от 15:00 ч., после гостуват на 20 май на предпоследния в класирането „Риал“ (Ковачевци), а в последния си мач у дома на 2 юни посрещат „Севлиево лейдис“. „Спортика“ играе на свой терен само с „Пълдин“ и гостува на „Енко“ (Пловдив) и „Берое“.