7 четения

Гол на Кушев донесе важни три точки на павликенчани

ОФК „Павликени“ – „Спартак“ (Плевен) 1:0

Загуба с 0:1 претърпя „Спартак“ (Плевен) при гостуването си в Павликени в мач от 26-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Победата на домакините е закономерна с оглед показаното на терена от съперниците. На практика гостите не сториха нищо, за да спечелят мача, докато възпитаниците на Димитър Тодоров бяха активни в търсене на победното попадение. Четвърт час след почивката плевенчани останаха с намален състав заради отстраняването на Иван Петков. В 65-ата минута Димитър Кушев засече с глава центриране на Красен Трифонов и топката спря в мрежата на „Спартак“ за 1:0.

В оставащото време павликенчани имаха още възможности за гол в разредената защита на противника, но не се възползваха от тях.