8 четения

Тръмбешчани с тежка загуба в Габрово

„Янтра Габрово“ – „Янтра“ (П. Тр.) 7:0

Най-тежкото си поражение в Северозападната Трета лига записа в четвъртък отборът на „Янтра“ (Полски Тръмбеш).

На стадион „Христо Ботев“ в Габрово домакините удариха съперника със 7:0 и това беше минимумът, с който можеше да си тръгне съставът на гостите.

Още във 2-рата минута Константин Йорданов тресна греда, а в 5-ата Пламен Кожухаров наказа грешка на младия вратар на гостите Ангел Ангелов с попадение за 1:0. До почивката домакините реализираха още три гола. В 14-ата минута Марио Йовов покачи на 2:0 с красив изстрел от ъгъла на наказателното поле, а в 23-тата бранителят Ивайло Иванов завърши бърза контраатака за 3:0. В 37-ата минута гостите имаха възможност да върнат един гол, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Николай Андреев срещу Любомир Генчев, но стражът на „Янтра Габрово“ Георги Милчев спаси удара от бялата точка на Емил Копаранов. Три минути преди почивката Пламен Кожухаров излезе сам срещу Ангелов и направи резултата 4:0.

През втората част габровци понамалиха оборотите, но продължиха да бележат. В 57-ата минута Пресиян Цвятков реализира хубав гол и покачи на 5:0. В 70-ата Коко Йорданов за втори път в мача удари греда, а в 72-рата Пламен Кожухаров получи нов подарък от вратаря на гостите и направи резултата 6:0. Капитанът на „Янтра Габрово“ оформи и крайното 7:0 с удар от границата на наказателното поле в 80-ата минута.