9 четения

Късна развръзка на мача в Свищов

„Академик“ – „Янтра“ (Габр.) 2:1

Късни голове донесоха успех на свищовлии срещу тима на „Янтра“ (Габрово). Домакините имаха своите шансове още преди почивката, но Стефан Гинчев, Кристиян Иванов и Лило Маринов пропуснаха удобни положения да открият резултата. Гостите пък разчитаха на тарана си Пламен Кожухаров, като му хвърляха извеждащи пасове зад гърба на бранителите на „студентите“. По същия сценарий се разви и втората част, но в 84-тата минута „Академик“ поведе. Стефан Гинчев засече с глава центриране от фланга за 1:0. Габровци се хвърлиха напред и в 90-ата минута възстановиха равенството с автогол на Марин Пендов.

В добавеното време домакините бяха по-агресивният тим и в крайна сметка взеха трите точки. Пламен Илиев проби отляво и копна топката към Кристиян Иванов, който бе точен за 2:1.