5 четения

„Железничарите“ взеха точка в Балчик, гарантираха си мястото в групата

„Черноморец“ – „Локомотив“ 1:1

Равенство 1:1 записа горнооряховският „Локомотив” при гостуването на „Черноморец” (Балчик) и кръг преди края на първенството си гарантира мястото във Втора лига. Точката дава сигурност на „железничарите”, които вече категорично се измъкнаха от зоната на изпадащите и спокойно ще чакат последния мач с ФК „Несебър” на своя стадион.

С гол на Антоний Балъков гостите поведоха в резултата на стадиона в Балчик в 16-ата минута. Попадението е поредно за халфа тази пролет. Балъков засече центрирана топка за 1:0. Домакините изравниха чрез Мирчев в 53-тата минута и този резултат се запази до края на срещата.

По този начин „Локомотив“ събра 37 точки в актива си и вече няма как да падне до някое от последните четири места в последния кръг. „Черноморец“ също остава във втория ни ешелон, след като в момента е на осма позиция с 39 т.

ФК “Локомотив”: Евгени Александров, Мартин Николов, Симеон Иванов, Мариян Иванов , Петър Казаков, Владимир Мичев, Веселин Любомиров (72 Осеи), Георги Чукалов (77 Г. Колев), Антоний Балъков, Деян Христов, Бедри Рюстемов (83 Куроки).