8 четения

Хеттрик на Пламен Тонев за победа на лясковчани

„Левски“ (Ляск.) – „Изгрев 93“ 3:1

Александър Миланов влезе остро по десния фланг на атаката на гостите от Царевец, елиминира бранител на лясковчани и с хубав удар откри резултата – 0:1. Авансът на „Изгрев-93“ оцеля до 44-тата минута, в която Пламен Тонев овладя топката в разбъркване и я изпрати в мрежата на съперника за 1:1. Именно той се превърна в герой на мача, след като през втората част стигна до хеттрик и осигури трите точки на лясковчани.

В 50-ата минута Тонев получи пас отляво и порази целта за 2:1. Срещата продължи да е двуостра до 81-вата минута, когато Пламен Тонев се отзова на върха на контраатака на домакините и с прехвърлящ удар фиксира окончателното 3:1.