Контрите на джулюнчани решиха нещата в Първомайци | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Контрите на джулюнчани решиха нещата в Първомайци

Публикувана на: 17.05.2018г. 277 прегледа

ФК „Първомайци“ – „Владислав“ 0:3

С два гола на Иван Гинов и един на Мирослав Косев отборът на „Владислав“ спечели с 0:3 гостуването в Първомайци. Гостите от Джулюница разчитаха предимно на контри и тази тактика им донесе успех. Михаил Чалъков пропусна да открие резултата в полза на домакините в 11-ата минута, шест по-късно Мирослав Косев проби през центъра и изведе гостите напред 0:1. Малко по-късно Косев отново се измъкна сам, но този път вратарят на първомайчани Стефан Монин парира удара му. В 27-ата минута се изяви пък стражът на джулюнчани Васил Боев, който не пусна топката зад себе си, останал очи в очи с Цветелин Кушев. Втората част тръгна с включване на Георги Бижев в състава на домакините, който на два пъти намира Михаил Чалъков на чисти позиции, но той пращаше топката в аут. Така дойде 62-ата минута, в която Иван Гинов бе изведен през центъра и прехвърли Монин за 0:2. Пак Гинов се разписа за 0:3 в 84-тата минута, възползвайки се от грешка в отбраната на ФК „Първомайци“.