В Бяла черква имаше от всичко | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

В Бяла черква имаше от всичко

Публикувана на: 17.05.2018г. 418 прегледа

„Удар“ – ФК „Морава“ 6:2

Интересен мач изиграха съперниците в Бяла черква, в който имаше по малко от всичко. Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, в която Мирослав Тотев реализира наказателен удар, отсъден за игра с ръка. В 15-ата Светослав Тодоров хлъзна топката с глава за 2:0. Разликата стана класическа в 37-ата минута, в която Евгени Иванов изпълни точно пряк свободен удар. Паузата дойде при 4:0 в полза на „Удар“, като попадението влезе в актива на Мирослав Тотев, измъкнал се от опеката на пазачите си.

След почивката Владимир Дечев застана на вратата на белочерковци, тъй като титулярният страж трябваше да си тръгне от мача заради лични ангажименти. При опит да избие топката обаче преквалифицираният вратар контузи ръката си в 50-ата минута и бе заменен принудително от играещия треньор Николай Пенков. Разликата бе намалена на 1:4, след като реферите прецениха, че кълбото все пак е преминало голлинията зад Дечев и Росен Димитров се записа сред голмайсторите. В 57-ата минута Евгени Иванов елиминира съпротивата на двама съперници и покачи на 5:1. До края Георги Борисов върна още едно попадение, а крайното 6:2 и оформи Мирослав Тотев, постигайки хеттрик. Неприятна контузия получи Ивайло Стефанов от състава на домакините, който бе откаран във великотърновската болница със съмнение за счупен крак.