Без победител в лясковското дерби | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Без победител в лясковското дерби

Публикувана на: 17.05.2018г. 311 прегледа

„Юнак“ – „Вихър“ 1:1

Повече задържаха топката гостите от Добри дял на терена в Мерданя, но пък създадените голови опасностите бяха в сметката на домакините. Таранът на мерданчани Иван Иванов на няколко пъти излиза на чиста позиция, но нямаше шанс да вкара. След почивката Бай Иван изработи и червен картон на бранител на съперника, фаулирал го при откъсване.

Отборът на „Юнак“ откри резултата още в 3-ата минута. След центриране от корнер Кристиян Владов бе оставен непокрит на линията на вратарското поле на „Вихър“ и от упор с глава насочи топката в мрежата на съперника за 1:0.

Изравнителното попадение бе дело на Иван Йорданов в 42-ата минута. Нападателят на добридялци напредна и от трийсетина метра изпрати кълбото в във вратата на домакините за 1:1.