15 четения

„Виолетовите“ извоюваха важна победа в мач с три червени и десет жълти картона

Етър ВТ“ – „Дунав“ 2:0

С голове на Даниел Младенов и Георги Пашов отборът на „Етър ВТ“ победи с 2:0 „Дунав“ (Русе) и направи много сериозна крачка към оставането си в елита. Първият директен сблъсък за спасение между двата тима се запомни и с незачетен по странен начин гол на домакините. Реферът Владимир Вълков, който показа три червени и десет жълти картона, първо посочи центъра след попадение на Ерик Почански в края на първата част, но след протести на гостите и консултация с асистента си Дениз Соколов, маркира засада.

Резултатът можеше да бъде открит още в шестата минута на мача, когато Румен Руменов стреля силно, но вратарят на русенци Мартин Луков отрази удара му. През цялата първа част домакините бяха по-активният тим, но ударите на Мане и Сърмов минаха край гредите. Все пак в 40-ата минута натискът им даде резултат. При едно центриране от корнер Самб Бадара отклони топката към Ерик Почански, който я довкара във вратата с гръб. Първоначално реферите реагираха като за гол, но след това промениха мнението си и вбесиха публика, играчи и треньорския щаб на „виолетовите“. Повторенията също показаха, че голът бе редовен и домакините са ощетени в тази ситуация.

В 49-ата минута след центриране отдясно Батрович с глава би до гредата. При следващата атака пък Бадара стреля в аут, вместо да остави топката на свободния Мане. Малко по-късно „Дунав“ остана с човек по-малко. Мартин Ковачев получи втори жълт картон за влизане в краката на Румен Руменов и трябваше да се прибере в съблекалнята предварително. В 55-ата минута при едно центриране към наказателното поле на Димо Атанасов топката бе избита към Даниел Младенов, който от въздуха простреля Луков за 1:0.

Пламен Гълъбов от домакините също бе изгонен в 69-ата минута. Бранителят спря пробив на Васил Шопов, с цената на втори жълт картон и беше изпратен под душовете. Така двата тима останаха на терена с по 10 футболистите. Георги Пашов обаче изправи на крака трибуните на стадион „Ивайло“ в 75-ата минута. Десният бранител удвои преднината на домакините, след като пое хубаво топката зад защитата на „драконите“, след пас на Сърмов и с плътен изстрел не остави шансове на Мартин Луков.

В 84-тата минута Бирсен Карагарен от русенския тим инкасира директен червен картон за много грубо влизане в краката на Никола Колев. В края на мача след атака отдясно на Пашов великотърновци можеха да направят разликата класическа, но ударът към вратата на Руменов бе блокиран от Христо Попадийн.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Атанасов, Гълъбов, Скерлев, Пашов, Сърмов, Руменов, Мане (79 Колев), Батрович (73 Василев), Почански (46 Младенов), Бадара.

Снимка: Ростислав Грънчаров