9 четения

„Железничарите“ приключиха сезона с успех, Александър Димитров обяви напускането си

„Локомотив“ – ФК „Несебър“ 3:0

В мач за престиж горнооряховският „Локомотив“ победи с три гола разлика отбора на ФК „Несебър“, който също игра само за името си. Деян Христов откри резултата в 38-ата минута на първото полувреме, Кокен Куроки покачи на 2:0 в 54-ата минута, а крайното 3:0 фиксира Антоний Балъков в 70-ата. С успеха „железничарите” събраха 40 точки и завършиха сезона на осмо място във Втора лига. Головата им разлика е 42:39.

След двубоя старши треньорът Александър Димитров поздрави футболистите за старанието им през двата полусезона и обяви, че си тръгва от клуба.

„Бъдещето ми не е свързано с „Локомотив“. Ще почина малко, ще помисля и ще видя накъде ще ме отвее вятърът. Искам да благодаря на тези играчи, кмета на града, моите колеги и публиката, разбира се. Тръгвам си обиден, защото хора от Горна Оряховица спънаха „Локомотив“, оставяйки го три месеца без една стотинка, когато ние тръгнахме добре в първенството. Тези хора ни оставиха без зимна подготовка, без лятна подготовка”, коментира Александър Димитров.

„Локомотив”: Евгени Александров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Симеон Иванов, Владимир Мичев, Антоний Балъков, Деян Христов, Веселин Любомиров, Георги Чукалов, Бедри Рюстемов, Петър Казаков