5 четения

Голове на Борислав Иванов сложиха точка на спора в Овча могила

„Пробив“ – „Левски“ (Стр.) 2:4

Силно начало и силен финал донесоха трите точки на стражичани на стадиона в Овча могила. Гостите започнаха уверено и комбинативно и до 25-ата минута дръпнаха с 0:2. Атанас Евтимов нанесе хубав удар в 3-тата за 0:1, второто попадение във вратата на „Пробив“ бе дело на Александър Цонев. Поддържани от по традиция многобройната си публика домакините се вдигнаха и стигнаха до 2:2 с попадения на Димитър Цонев. В 28-ата минута той вкара наказателен удар, отсъден за нарушение в пеналта, а в 52-рата стреля силно от движение за 2:2.

Двуострата игра продължи до края на мача, но опитите на домакините да натиснат отвориха пространства в отбраната им, от които се възползва бързият Борислав Иванов. Острието на „Левски“ бе изведено в 74-тата и 88-ата минути и не разочарова съотборниците си, вкарвайки два гола, определили крайния победител.