7 четения

Кръг преди края козловчани са областни футболни първенци

„Изгрев 93“ – „Земеделец“ 1:1

Кръг преди края на първенството отборът на „Земеделец“ е новият първенец на Елитната областна група. В неделя козловчани завършиха наравно 1:1 като гости на „Изгрев-93“ в Царевец, а вторият тим в класирането преди кръга ФК „Ресен-2012“ загуби на свой терен от „Левски“ (Лясковец). Така преди директния сблъсък между двата отбора този уикенд в Козловец „Земеделец“ има аванс от седем точки пред ресенци и от четири пред лясковчани и „Лато“ (Алеково), което го прави недостижим на върха в класирането.

В Царевец първото полувреме бе по-добро за домакините, повели логично в резултата. Ивайло Атанасов стреля от движение в страничния стълб, а Александър Миланов довкара отбилата се топка за 1:0. Младият тим на Царевец имаше и други възможности за отбелязване на гол, но ги пропусна. За гостите с попадение се размина Иван Лесев.

След паузата земеделците потърсиха изравняване и го постигнаха чрез Светлин Стоянов. В последните десетина минути срещата се доиграваше, като всеки от съперниците внимаваше да не допусне гол.