5 четения

Лясковчани спечелиха директния спор за среброто

ФК „Ресен“ – „Левски“ (Ляск.) 0:2

Голове след статични положения решиха интересния мач в Ресен, който бе и директен сблъсък за второто място в групата. Гостите от Лясковец започнаха агресивно на отлично подготвения терен и наложиха дълбока преса на съперника си, пречейки му да изнася топката. Костадин Иванов пропусна да открие резултата още при първата атака на „Левски“. В отговор Боян Борисов влезе отдясно и стреля над вратата на гостите. В 7-ата минута Шенол Краев завъртя топката от корнер, вратарят Борислав Георгиев я изби, но право на крака на Пламен Петков, който от упор откри резултата 0:1. Последваха нови атаки на гостите, при една от които Костадин Иванов от непосредствена близост стреля в страничния стълб. Нов пробив на Боян Борисов пък завърши с шут в мрежата на лясковчани, но от външната страна. Така дойде 21-ата минута, в която отново от ъглов удар Краев центрира и Веселин Боев с глава вдигна на 0:2. Ресенци опитаха да върнат поне едно попадение и изстрел на Боян Димитров мина над вратата на гостите, а пробив на Николай Митев завърши с неточен пас.

Пресата на лясковчани сработи в 41-ата минута, в която домакините сбъркаха при изнасяне на топката, но последвалите два удара не поразиха целта. В последните секунди на първата част Костадин Иванов проби през центъра и пак би в страничния стълб зад Борислав Георгиев.

След почивката единоборствата станаха повече и играта се накъса. Много хубав удар на Боян Борисов бе спасен от вратаря на лясковчани Йордан Йорданов, като топката облиза и напречната греда.

В самия край на двубоя двата тима си размениха по един пропуск на празна врата, като за гостите неточен бе Пламен Тонев, а за домакините Детелин Кирвиков.