7 четения

В Ерден тръмбешчани се сринаха след почивката

„Кариана“ – „Янтра“ (П. Тр.) 8:0

Първенецът на Северозапада „Кариана“ разгроми с 8:0 на свой терен „Янтра“ (Полски Тръмбеш) и загря за финала за купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят с Арда (Кърджали) е в сряда от 18:00 часа на стадион „Ивайло“. В неделя гостите не застрашиха нито веднъж вратата на ерденчани. Християн Василев откри головата сметка на карианци. В 35- ата минута халфът засече центриране отляво на Матадос за 1:0. В опита си да изчисти топката Юлиян Игнатов си отбеляза автогол. До почивката Матадос можеше да направи преднината класическа, но вратарят Ниазиев с плонж изби удара му в корнер. Головата канонада през вторите 45 минути започна Боби Никифоров, който от малък ъгъл вкара за 3:0. В 54- тата минута Матадос се възползва от пас през центъра на Християн Василев, а в 58-ата Янислав Иванов доведе нещата до 5:0. Последваха голове на влезлите, като резерви играчи на домакините. Евгени Игнатов – Бамзе се разписа на два пъти, като първият гол бе в сглобката на вратата, а между тях дежурното си попадение реализира Николай Николов.

„Янтра“: Нази Ниазиев, Исмаил Мастънов (46 Николай Христов), Стефан Ангелов, Юлиян Игнатов, Иван Иванов, Тихомир Антонов, Емил Копаранов, Михаил Кулов, Любомир Генчев, Димитър Колев (76 Мартин Асенов), Калоян Илиев.