27 четения

Четири победи в четири мача за „виолетовите“и гарантирано място в елита за сезон 2018 – 2019

Велко Батрович и Иван Стоянов торпилираха русенци, Христо Иванов взе приза за играч на мача

„Дунав“ – „Етър ВТ“ 1:2

Четвърта победа в четвъртия плейофен мач, записаха в понеделник футболистите на „Етър ВТ“ и си гарантираха мястото в Първа лига и през следващия сезон. След като на два пъти удариха „Пирин“, великотърновци повториха упражнението и с „Дунав“. Втората среща с русенци завърши 2:1 за „виолетовите“ и с общ резултат 4:1 отборът от старата столица финишира сезона на 11-ото място в елита. Двубоят на стадиона в крайдунавския град започна нервно и още в 5-ата минута на терена стана горещо при изпълнението на странично хвърляне за гостите. Димо Атанасов и Васил Шопов се сдърпаха, след което се заформи меле до страничната линия, приключено от арбитъра Стефан Апостолов с по един жълт картон и на двамата.

В 11-ата минута Велко Батрович пропусна първото чисто положение за гол. Нападателят имаше отлична възможност да открие резултата, но Мартин Луков успя да спаси изстрела му по диагонала.

В ответната атака пък Мухамаду Мустафа остана очи в очи с вратаря Христо Иванов, който отби топката и резултатът се запази 0:0.

До края на полувремето битката бе по всички точки на терена, но без сериозни опасности за вратарите. На два пъти Дани Младенов проби, но пасовете му не минаха.

Втората част започна с очакван натиск на домакините, за които часовникът цъкаше, който даде резултат в 57-ата минута. Тогава Юлиан Ненов центрира от корнер към Махамаду Мустафа, който оставен непокрит простреля Христо Иванов от 4 – 5 метра за 1:0.

Етърци веднага тръгнаха напред и в 62-рата минута Даниел Младенов можеше да изравни, но Мартин Луков отрази изстрела му, дошъл отдясно.

180 секунди по-късно Велко Батрович надигра двама бранители и вратарят Мартин Луков го събори за дузпа. От бялата точка Батрович закова Луков за 1:1.

В 75-ата минута двата тима останаха с човек по-малко след червени картони за Самб Бадара от гостите и Михаил Милчев от русенският тим. Милчев извърши нарушение срещу голмайстора на „виолетовите“ и получи втори жълт картон, а сенегалецът бе санкциониран, тъй като реферът прецени, че е ударил съперника си.

Последваха няколко опасности пред Христо Иванов, който се справи по добър начин и неслучайно бе избран за играч на мача. В заключителните минути Иван Петков се откъсна срещу Луков, който го събори пред пеналта. Главният съдия Стефан Апостолов прецени, че трябва да санкционира вратаря с жълт картон. Иван Стоянов завъртя майсторски топката от отсъдения свободен удар и осигури крайния успех с 1:2 за великотърновци, които след последния съдийски сигнал отидоха да поздравят подкрепилата ги мощно виолетова агитка.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Пашов, Атанасов, Василев, Скерлев, Пехливанов, Мане (86 Петков), Руменов (70 Н. Колев), Бадара, Младенов, Батрович (78 Стоянов).