11 четения

Кръг преди края в Бяла черква отново вдигнаха купата

„Удар“ – „Атлетик“ 5:2

За поредна година отборът на „Удар“ (Бяла черква) стана първенец на Областна група – Север. След мача с третия в класирането – „Атлетик“ (Свищов) шампионите получиха купата – кръг преди да е завършило първенството. Трофеят им бе връчен от Трендафил Коцев – секретар на Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС.

Самата среща бе интересна за гледане, като гостите поведоха в резултата с попадение на Милен Костов още в 4-тата минута. Две по-късно капитанът на домакините Мирослав Тотев изравни, а в 14-тата вдигна на 2:1.

Откритият футбол продължи и през втората част, като Тотев стигна до хеттрик в 56-ата минута за 3:1. Борислав Луков върна едно попадение след час игра за 3:2, но до края Александър Латев и Антон Иванов направиха разликата чувствителна – 5:2. Преди последния мач за сезона в Масларево отборът на „Удар“ не е познал вкуса на загубата и е записал само едно реми, през есента с „Атлетик“ в Свищов.