8 четения

Свищовлии поддържаха интригата до последно

„Академик“ – „Кариана“ 2:3

Отборът на „Кариана“ победи с 3:2 при гостуването си на „Академик“ (Свищов) в среща от предпоследния кръг на Северозападната трета лига. Момчетата на треньора Атанас Джамбазки поведоха с два гола до почивката. В 16-ата мин. Георги Цеков изведе зад защитата на домакините Леонел Матадос и крилото откри за ерденчани. Десетина минути по-късно с бомбен удар от над 25 метра Йордан Тодоров покачи на 2:0. За домакините Габриел Томов проби през центъра отбраната на съперника, но се забави с удара и бе блокиран. При контра пък Пламен Илиев не успя да подаде точно на свободни съотборници. През втората част автогол си отбеляза Цветко Иванов, в опит да пресече прострелно центриране за 1:2. В отговор Стефан Гинчев стреля опасно, но бранител изчисти пред голлинията. Лидерът в класирането атакува опасно и Георги Цеков се разписа за 3:1 след асистенция на Николай Николов. С удар отдалеч на Лило Маринов „Академик“ стигна до почетното 2:3 срещу „Кариана“.