12 четения

Габриела Христова с хеттрик за убедителен успех на великотърновки

„Етър ВТ“ – „Гунди“ 7:1

Повече от изразителна победа записаха девойките до 16 години на „Етър ВТ“ в мач за държавно първенство. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов забиха седем гола в мрежата на гостенките от Плевен, пропуснаха и поне още толкова. Габриела Христова откри резултата в 15-ата минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Недрет Заструг. Преди това Заструг на три пъти обстреля вратата на „Гунди“, но защитнички все чистеха пред голлинията. В 21-ата минута Габриела Христова получи пас от над трийсет метра, спря си топката и от упор покачи на 2:0.

Третият гол дойде логично и в негов автор се превърна Диляна Йорданова, която бе изведена в коридор и стреля точно. Почивката дойде при 4:0, след като в 34-ата минута Преслава Руменова надбяга защитничките на съперника и не остави шансове на вратарката им. Надмощието на етърки продължи и след почивката. Паолина Марова изпълни точно свободен удар в 50-ата минута за 5:0. Отново тя бе точна за 6:0 в 66-ата минута, възползвайки се от отличен пас на Ивана Ефтимова, намерила я пред празната врата.

Габриела Христова увенча активните си действия в атака с хеттрик, като в 67-ата минута се измъкна през центъра и вкара за 7:0.

В края на срещата плевенчанки създадоха две-три голови възможности, при една от които Весела Петкова се разписа за 7:1.