8 четения

Стражичани си оправиха головата разлика

„Левски 1986“ – „Изгрев-93“ 10:2

С десет души, предимно юноши, изигра срещата в Стражица отборът на „Изгрев-93“, като претърпя най-тежкото си поражение през сезона. Младоците от Царевец се опитаха да бъдат активни в атака, но отвориха празнини в отбраната си и вратарят Калин Димитров трябваше десет пъти да вади топката от мрежата зад себе си. Борислав Иванов откри резултата н 9-ата минута, Атанас Евтимов вдигна на 2:0 в 15-ата. Виктор Владимиров намали на 1:2, но с ново попадение на Евтимов и две на Георги Георгиев почивката дойде при 5:1.

След нея Александър Цонев бе точен за 6:1 в 63-ата минута, а в 70-ата Ивайло Атанасов се разписа за 6:2. До края Евтимов, Борислав Иванов на два пъти и Георги Георгиев довършиха гостите. Всички голове на стражичани бяха плод на бързи атаки и извеждащи подавания, оставили нападателите сами срещу Димитров.