56 четения

Децата на „Етър ВТ“ са първенци на Футбол 7, играят бараж с „Фортуна“ за класиране на държавни финали

Детският отбор на „Етър ВТ“ спечели по категоричен начин първенството на Футбол 7. В предпоследния за сезона мач възпитаниците на треньора Стефан Николов пречупиха с 2:1 втория в класирането „Янтра 2013“ (Габрово). На стадион „Ивайло“ гостите поведоха с попадение на Калоян Пашов в 14-ата минута, но в 25-ата Кристиян Боянов изравни – 1:1. Победното 2:1 оформи Преслав Денев в 36-ата минута. Малките етърци завършиха сезона без загуба, само с един равен мач в актива си. Точките им са 79, головата разлика 184:14 или плюс 170 попадения. 46 от тях са дело на нападателя Радослав Найденов.

След последния съдийски сигнал момчетата получиха купата и златните медали от председателя на Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС във В. Търново – Петко Павлов, и от ветерана на „Етър“ – Трендафил Коцев, секретар на комисията. Отборът ще играе бараж на неутрален терен в Павликени срещу „Фортуна“ (Плевен), като победителят отива на държавни финали за титлата.

На футбол 9 великотърновският тим се наложи над същия съперник с идентичен резултат – 2:1. Симеон Милев вкара за етърци за 1:0 в 8-ата минута, от дузпа Павел Иванов покачи на 2:1 в 14-ата. Гостите от Габрово намалиха на 1:2 в 19-ата минута. В класирането, преди играните вчера последни срещи, „виолетовите“ са втори.

Крайните класирания в двете групи ще публикуваме след изиграване на отложените срещи.