10 четения

Трима наши рефери участваха в мач между съдиите от първа и втора лига

Трима великотърновски арбитри участваха във футболния мач, с който българските рефери сложиха точка на сезона. На терена в националната футболна база „Бояна“ съдиите от Първа лига се изправиха срещу колегите си от Втора лига. Георги Давидов и Станислав Ставров бяха включени в първия отбор, а Георги Гинчев – във втория. Любопитното бе, че срещата бе ръководена от журналисти – главен съдия Йордан Георгиев – „Канал 3“, с асистенти Георги Банов – „24 часа“, и Валентин Грънчаров – „Дарик радио“, четвърти съдия бе Филип Петрунов – „Лайвспорт“. Инициативата на Съдийската комисия към БФС имаше за цел да допринесе за разбирането на играта, като постави съдиите и журналистите в нетипична за тях ситуация.

Българските арбитри играха в две полувремена по 30 минути и направиха оспорван двубой, завършил 2:2. След изпълнение на дузпи победител в мача с 6:3 стана отборът на съдиите от Втора професионална лига.