11 четения

Долнооряховчани отново са първенци на групата

ФК „Д. Оряховица“ – „Вихър“ 4:2

С гол на Тодор Хаджиев след подаване от десния фланг лидерите в класирането поведоха в резултата още в 7-ата минута. До края на първото полувреме домакините създадоха още няколко голови възможности пред вратата на гостите от Добри дял, но ги пропиляха с лекота. Втората част обаче тръгна за тях по сценария от първата. В 48-ата минута Мирослав Гавазов покачи на 2:0. Стефан Маринов върна „Вихър“ в играта в 54-тата минута, в която с плонж засече центриране от левия фланг за 1:2. Само след четири минути обаче Красимир Гавазов влезе отляво и с шут по диагонала намери страничния стълб, от който топката спря в мрежата на гостите за 3:1. Стефан Трайков вдъхна отново живот на добридялци в 78-ата минута, в която намали на 3:2. Този резултата оцеля почти до края на срещата, 180 секунди преди да изтече редовното време кметът на Долна Оряховица Григор Минков вкара за 4:2. С успеха домакините си осигуриха за поредна година първото място в групата.