7 четения

Бърза развръзка в Михалци

„Светкавица“ – „Спортист“ 6:2

Пет безответни гола за едно полувреме забиха футболистите на „Светкавица“ в павликенското дерби. Петър Рачев откри резултата още в 7-ата минута след двойно подаване със Станислав Костадинов. Михаил Терзиев проби отбраната на гостите от Върбовка в 23-ата минута и с прехвърлящ пас намери Енчо Силистралиев, за който остана само да покачи на 2:0 с шут под гредата. Петър Рачев свали топката с глава на Силистралиев след още пет минути и халфът не сбърка за 3:0. Пак той бе точен за 4:0 при следваща атака на домакините и последвало разбъркване, записвайки личен хеттрик. Петър Рачев бе съавтор на петото попадение за „Светкавица“ в края на първата част, намирайки на удобна позиция Галин Кирчев. Гостите изригнаха на два пъти в 50-ата и 53-тата минута. И в двата случая се разписа Михаил Михайлов, като първо стреля от двайсетина метра, а за 2:5 проби отдясно и би под плонжа на вратаря. Окончателното 6:2 фиксира Станимир Палев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Енчо Силистралиев.