6 четения

„Етър ВТ“ се раздели с Венелин Филипов, победа и загуба за първенство на отбори от школата

Защитникът Венелин Филипов стана втория футболист, с който „Етър ВТ“ се раздели официално след края на сезона в Първа лига. Преди него от валикотърновския клуб си тръгна вратарят Денис Григич.

Победа и загуба записаха отборите на „Етър ВТ“ в първенството на Подзона В. Търново на стадион „Ивайло“. Юношите младша възраст на великотърновския клуб загубиха от лидера в класирането с 1:3. „Виолетовите“ започнаха силно мача и създадоха две-три голови възможности. Закономерно в 25-ата минута Велизар Тонков простреля вратаря на „Янтра“ за 1:0. Гостите от Габрово обаче бързо върнаха попадението чрез Кристофър Българов. През втората част съперникът отбеляза още два гола, дело на Добрин Георгиев (63) и Кристиян Николаев (80). Преди последния кръг етърци са трети с две точки аванс пред „Спартак“ (Плевен). Предстои им гостуване на втория в подреждането „Локомотив“ (Г. Оряховица), а плевенчани приемат ОФК „Павликени“.

В Горна Оряховица ще приключи сезона и детският тим на великотърновския клуб, който на „Ивайло“ отнесе „Янтра“ с 5:2. Милен Атанасов, Калоян Ненчев на два пъти и Захари Атанасов доведоха резултата до 4:0 до 20-ата минута. Гостите върнаха два гола чрез Георги Николаев и Тихони Петков, а Любослав Станев фиксира окончателното 5:2.

При децата сигурен първенец е „Локомотив“, следван от „Етър ВТ“, без значение от резултата между двата тима.